Esame nevalstybinė profesinė mokykla

Amatų mokykla „Sodžiaus meistrai“ – tai nevalstybinė profesinė mokykla, sėkmingai ugdanti amato meistrus jau 19 metų. Mūsų tikslas – jauniems žmonėms suteikti išskirtinę profesinio mokymosi patirtį. Jos pagrindas – unikali iš Prancūzijos partnerių perimta mokymo metodika, mokytojų – savo amato „fanatikų“ kolektyvas ir kūrybą, atvirumą skatinanti aplinka. Mūsų mokykloje daugiau dėmesio skiriame ne teorijų kalimui, o realios patirties ir įgūdžių įgijimui, ne formaliam bendravimui, o atviram pokalbiui apie tai, kas mus įkvepia amatui.

Mūsų išskirtinumas – unikali mokymo metodika

Iš kitų profesinių mokyklų išsiskiriame tuo, kad dirbame pagal unikalią iš partnerių Prancūzijoje perimtą dualaus mokymo metodiką. Kiekvieną mėnesį mūsų mokiniai dvi savaites gilinasi į pasirinkto amato teorinius ir praktinius aspektus mokykloje. Kitas dvi – atlieka praktiką įmonėje pagal pasirinktą profesinę sritį. Mokymai vyksta nedidelėse grupėse (iki 15 jaunuolių), todėl galime daugiau dėmesio skirti kiekvienam besimokančiajam asmeniškai. Mūsų taikoma mokymo metodika padeda ugdyti profesijai būtinus darbinius įgūdžius ir suteikia realios amato patirties. Juk reali patirtis viena svarbiausių ieškant darbo.

Kurdami šią mokyklą, bendradarbiavome su seniausias Europoje tradicijas turinčia prestižine profesinio mokymo asociacija „Les Compagnons du Devoir et de Tour de France“ (Prancūzija). Šioje asociacijoje mokymas pagrįstas pameistrystės metodu.

Profesijos mokytojai – savo amato profesionalai

Visi mūsų profesijos mokytojai yra savo srities profesionalai, ne tik mokantys kitus, bet ir dirbantys savo srityse. Daugelis jų – įsimylėję savo amatą, todėl nori ir moka savo mokinius įkvėpti amatui, ne tik išmokyti juos profesijos abėcėlės. O pastarąją įsisavinti labai padeda ir išskirtinės mokymo sąlygos – pastoviai atnaujinamos dirbtuvės, virtuvės. Mokymų metu suteikiami visi reikalingi darbo įrankiai.

Atrinktos mokymo programos

Pas mus galite mokytis vienos iš 3 profesijų: dailidės – staliaus, virėjo ir tvaraus želdinimo specialisto. Suaugusius kviečiame mokytis arboristo profesijos pagal neformaliojo suaugusiųjų švietimo mokymo programą. Atrinkome šias mokymo programas atsižvelgdami į darbo rinkos poreikius ir bendradarbiaudami su verslo įmonėmis, tad mūsų mokiniai lengvai randa, kur atlikti praktiką, o baigę mokyklą – darbo vietą.

Įkvepianti aplinka mokymuisi ir kūrybai

Mūsų mokykla įsikūrusi netoli Vilniaus, Trakų rajone. Tikslingai pasirinkome šią vietą gamtos apsupty, kad turėtume erdvės. Moderniam bendrabučiui su konferencijų salėmis, keramikos studijai, medžio dirbtuvėms, šiuolaikiniam augalų šiltnamiui. Taip pat – kūrybai, svajonėms, sportui, bendravimui ir įkvėpimui. Mokytis ir mokyti amato.

Trumpai, apie mus ir tai kuo skiriamės nuo kitų profesinių mokyklų, skaitykite: Ką darome kitaip?